Home Sport Norwichi dhe Rashica marrin fitoren e parë në Ligën Premier, futbollisti i Kosovës merr vlerësim të kënaqshëm në këtë takim

Norwichi dhe Rashica marrin fitoren e parë në Ligën Premier, futbollisti i Kosovës merr vlerësim të kënaqshëm në këtë takim

1 min read
0
0
43
kujtesa

38 min

Norwich City ka marr fitoren e parë ne Ligën Premier, duke e mposhtur si mysafir Brentfordin me rezultat 2-1.  

Golat për Norwich i shënuan Mathias Normann dhe Temmu Pukki nga pika e bardhë.

Për Norwichin, nga minuta e parë startoi ylli  i Kosovës, Milot Rashica, i cili ende nuk e ka gjetur golin në Ligën Premier, por sot pati një paraqitje solide.

Rashica ishte aktiv në golin e parë, ku aksioni filloi nga ai.

Nga faqja e specializuar Sofascore, Milot Rashica u vlerësua me notën 6.9 si prej më të mirëve në fushë.

Rashica luajti në këtë ndeshje deri në minutën e 95-të.

Brentford – Norwich City Live Score

Norwich City merr fitoren e parë këtë sezon, duke lënë pozitën e fundit, ku tani ka 5 pikë. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…