Home Sport Pochettino mbetet zgjedhja e parë e Man Utd për të zëvendësuar Solskjaerin

Pochettino mbetet zgjedhja e parë e Man Utd për të zëvendësuar Solskjaerin

1 min read
0
0
12
kujtesa

56 min

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, mbetet zgjedhja e parë e Manchester Unitedit për të marrë drejtimin e ekipit nga Ole Gunnar Solskjaer.

Trajneri norvegjez është në ditët e fundit si trajner i Djajve të Kuq, pas një fillimi jo të mirë të sezonit.

Mediat britanike raportojnë se rezultatet e dobëta kundër Tottenham Hotspur, Atalanta apo Manchester Cityt në tre ndeshjet e ardhshme do të vulosnin fatin e tij.Lexo po ashtu:Antonio Conte i hapur për të marrë drejtimin e Manchester United – por italiani ka ende disa rezerva

Ish-trajneri i Chelseat dhe Interit , Antonio Conte është i hapur për t’u bashkuar me Unitedin, por hierarkia e klubit është skeptike për emërimin e italianit.

Sipas mediumit Daily Star, zgjedhja e parë e Unitedit është Pochettino, pasi ai është dikush që trajneri legjendar Sir Alex Ferguson e admiron shumë.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…