Home Lajme Lahu për qeverisjen e Tahirit : Politizim i arsimit, nepotizëm dhe mbyllje e disa QMF-ve në kohë pandemie

Lahu për qeverisjen e Tahirit : Politizim i arsimit, nepotizëm dhe mbyllje e disa QMF-ve në kohë pandemie

1 min read
0
0
29

13/10/2021 | 22:08

Në debatin e zhvilluar me kandidatë për asambleist nga komuna e Vushtrrisë në televizionin ATV, janë hedhur kritika në drejtim të qeverisjes aktuale të Vushtrrisë.

Ka qenë kandidati nga NISMA Socialdemokrate, Raif Lahu, që ka kritikuar ashpër qeverisjen Tahiri, duke thënë se pikërisht gjatë kësaj qeverisje në kohë pandemie janë mbyllur disa nga Qendrat e Mjekësisë Familjare, duke shtuar se duhej të ndodhte pikërisht e kundërta.

“Për shëndetësi pikërisht në kohë pandemie të Covid-19, janë mbyllur disa qendra të mjekësisë familjare.Ndoshta kishte qenë mirë ta përmendim edhe këtë ngase pikërisht në kohën e Covid-19 në vend që të hapen QKMF-të dhe të zgjerohet stafi shëndetësor, janë mbyllur Qendrat e Mjekësisë Familjare” ka thënë Lahu.

“Arsimi gjatë qeverisjes së Xhafer Tahirit është politizu, është kriju nepotizëm, dhe janë punësuar njerëz në baza partiake” ka thënë Lahu në ATV.

Për më shumë video në vijim:

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Vushtrrinë: Xhafer Tahiri i LDK-së e Ferit Idrizi i PDK-së në balotazh

17/10/2021 | 19:30 Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL…