Home Lajme Maxhuni Viziton Blegtorët Vushtrrias ,thot se është nje prej fushave më te rëndesishme

Maxhuni Viziton Blegtorët Vushtrrias ,thot se është nje prej fushave më te rëndesishme

1 min read
0
0
8

Blegtoria është një prej fushave më të rëndësishme ekonomike për shumicën e fshatrave të Vushtrrisë. Blegtorët që me punën e tyre kanë ngritur ferma e stalla dhe mbajnë me forcat e tyre ekonomitë familjare, nuk janë mbështetur pothuajse asnjëherë nga pushteti komunal.Ata vetë kanë krijuar e rritur pikat e grumbullimit dhe prodhimit të qumshtit, puna e tyre është për cdo lavdatë dhe meriton mbështetjen e pa rezervë të pushtetit komunal.Sot duke i takuar shumë persona të tillë nëpër Vushtrri, dhe duke i përgëzuar për punën e pashoq, u kam premtuar se në planin e NISMËS Socialdemokrate, subvencionimi për prodhuesit e qumshtit do të jetë prioritet.Jam zotuar para tyre se do subvencionojmë me 4 cent litren e qumshtit dhe do ndihmojmë në ngritjen e kapaciteve dhe kushteve teknike të punës.Kategoria e punës së tyre është shumë e cmushme për ekonominë zhvillomore të Vushtrrisë, andaj unë do jem krah tyre përherë.#NismaSocialdemokrate119☑️#AlbertMaxhuni☑️

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Vushtrrinë: Xhafer Tahiri i LDK-së e Ferit Idrizi i PDK-së në balotazh

17/10/2021 | 19:30 Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL…