Home Shkencë Testi i vëzhgimit: A mund t’i gjeni pesë fjalët në këtë fotografi?

Testi i vëzhgimit: A mund t’i gjeni pesë fjalët në këtë fotografi?

1 min read
0
0
8

24.06.2021 • 14:57

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të trajnuar vëmendjen dhe përqendrimin tuaj është të zgjidhni enigma dhe gjëegjëza

Edhe paraardhësit tanë të largët e dinin këtë – disa nga enigmat më të hershme të njohura datojnë që nga kohët e Babilonisë.

Pra, nëse doni të provoni aftësinë tuaj për të dalluar detaje të vogla, këtu është vendi i duhur, transmeton Telegrafi.

Sot ne kemi përgatitur një test vëzhgimi për ju në të cilin duhet të vini re diçka që nuk është aq “e dukshme”.

Ne i kemi fshehur 5 fjalë (në gjuhën angleze) në këtë fotografi. A mund t’i gjeni?

Nëse nuk i gjeni të pesë fjalët, shihni …

1. Couch (divan)

2. Lamp (llambë)

nga TaboolaRekomanduarMund t’ju interesojnë

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Shkencë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Mourinho: Itali – Angli, do të ishte finalja perfekte

7 orë Jose Mourinho ka thënë se Italia kundër Anglisë do të ishte ‘finalja perfekte’, ndër…