Home Showbiz Bërja e grimit me këtë renditje do ta parandaloj shkrirjen nga temperaturat e larta

Bërja e grimit me këtë renditje do ta parandaloj shkrirjen nga temperaturat e larta

3 min read
0
0
4

2 orë

Shumë prej nesh kanë tendencë të ngecin, veçanërisht me diçka që përsërisim aq shpesh sa rutina jonë e grimit.

Dhe të gjithë jemi marrë me rrudhjen ose shkrirjen e fondatinës gjatë verës, kështu që jemi këtu për t’ju bërë të ditur se mund të jetë koha për të përzier gjërat. Thjesht hedhja e disa hapave me një “rutinë të kundërt grimi” mund të ndihmojë që grimi juaj të zgjasë më shumë dhe të mos e nxjerrë në pah ndonjë vijë të hollë.

Shumica e njerëzve ndjekin këtë rend: ‘primer’, fondatinë, korrektor, pluhur i tejdukshëm dhe më pas duke përfunduar me spërkatje. Sigurisht, ju mund të përdorni më shumë ose më pak në varësi të mbulimit tuaj të preferuar ose nëse jeni duke u përgatitur për një ngjarje të madhe.

Por Marianna Hewitt, bashkëthemeluese e kompanisë së kujdesit për lëkurën Summer Fridays, ndau se si një ndryshim i thjeshtë lejon që pamja e saj e përfunduar të zgjasë më shumë dhe gjithashtu e mban atë të mos rrudhet. Ja se si ajo ju sugjeron të bëni rutinën tuaj të bukurisë:

  1. Hidratoni fytyrën tuaj.
  2. Mbuloni me një pluhur të tejdukshëm duke përdorur një furçë kozmetikë.
  3. Spërkatni pak nga spreji vendosës i grimit dhe lëreni të thahet për një ose dy minuta.
  4. Shto ‘primer’.
  5. Vendosni fondatinën.

Ajo nuk aplikon korrektor në video, por mund ta vendosni menjëherë pasi të keni mbaruar me fondatinën.

Shikoni TikTok-un më poshtë për ta parë atë duke provuar këtë dhe për t’i dhënë vulën e saj të aprovimit. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Sonte nga ora 20.00 Fillon Rivaliteti Televiziv për kryetar të Vushtrrisë

19/09/2021 | 09:50 Sonte nga 20.00 në Kanal 10 në emisionin Prime Time do të zhvillohet de…