Home Showbiz Xhinset e ngushta ndoshta i takojnë të kaluarës

Xhinset e ngushta ndoshta i takojnë të kaluarës

2 min read
0
0
17

(Foto: Shutterstock)

(Foto: Shutterstock)

17.06.2021 • 07:57

Duke gjykuar nga tendencat e fundit në rrjetet sociale, por edhe nga stilistët, si Marc Jacobs dhe modelet, si Bella Hadid, xhinset e ngushta shumë shpejt mund t’i takojnë të kaluarës.

Aktoret Katie Holmes dhe Tracee Ellis Ross, si dhe modelja Bella Hadid, janë shfaqur me xhinse të gjera, të çrregullta – kurse i fundit në një seri të pantallonave të gjera është përfshirë stilisti i famshëm i modës, Marc Jacobs, i cili duhej t’i jepte vulën e tij unike trendit të ri.

Jacobs veshi xhinset me këmbë të gjera të markës luksoze Balenciaga dhe gjithçka u dokumentua nga postimet në profilin e tij në Instagram.

(Foto: Instagram/themarcjacobs)

Më herët edhe marka kult e xhinseve, Levi’s, njoftoi për “rregullin e këmbëve të gjera” me një koleksion të ri mode në fillim të vitit.

Derisa fotografitë nga rrjetet sociale dhe stili i veshjes së blogerëve dhe ndikuesve të modës lë të kuptohet për të njëjtën gjë. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/Matt Whitlock)

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Sonte nga ora 20.00 Fillon Rivaliteti Televiziv për kryetar të Vushtrrisë

19/09/2021 | 09:50 Sonte nga 20.00 në Kanal 10 në emisionin Prime Time do të zhvillohet de…