Home Lajme Në tërë Kosovën vetëm 34 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar

Në tërë Kosovën vetëm 34 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar

1 min read
0
0
9

1 orë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet rajonale po trajtohen 34 pacientë të konfirmuar me COVID-19. Ndërsa 92 pacientë janë në oksigjeno-terap dhe katër në gjendje të rëndë.

Sipas një postimit në rrjetin social në Facebook thuhet se në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) janë të shtrirë 83  pacientë, 15  të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë, dy në gjendje të rënduar dhe 70 me oksigjeno-terapi.

“Sipas raporteve nga klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 125 pacientë, 34 prej tyre të konfirmuar me COVID-19, pozitivë, 92 me oksigjenoterapi dhe 4 në gjendje të rënduar shëndetësore. Në QKUK janë të shtrirë 83  pacientë, 15  të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë, 2 në gjendje të rënduar dhe 70  me oksigjeno-terapi”, thuhet në njoftim.

Ndërsa, sa i përket numrit të pacientëve të shtrirë sipas klinikave janë:

Klinika Infektive, 26  pacientë

Klinika e Pulmologjisë,57 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 42  pacientë

2  në gjendje të rënduar

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Mourinho: Itali – Angli, do të ishte finalja perfekte

7 orë Jose Mourinho ka thënë se Italia kundër Anglisë do të ishte ‘finalja perfekte’, ndër…