Home Lajme Opinion nga Fazli Muharremi (Tali) Cka po ndodhe ne Spitalin e Vushtrris

Opinion nga Fazli Muharremi (Tali) Cka po ndodhe ne Spitalin e Vushtrris

4 min read
0
0
804
kujtesa

Tmerri në spitalin e Vushtrrisë Kush e dha këtë ide që spitali I Vushtrrisë ti pranoj të sëmurët me covid 19 ,po a I kishte mend me veti ? Po ku shendrrohet një spital që është në qender të qytetit për të sëmuret nga covid 19 po kush e dha këtë ide e kurr mos pastë ide ai ma. Ky është një moskordinim në mes komunës dhe qeverisë, spitali në qender të qytetit vend për covid19 ,o tmerr o tmerr po brenda dy jave 50% e popullates kan me u infektue me covid19. Ja pse? Brenda 3 diteve spitali I Vushtrrisë u mbush me njerzi me covid19 dhe Duke e ditur traditat tona si shkojmë me I vizitue të semuret ,me ju dërgue gjëra ushqimore, takime e biseda e si mos të shperndahet virusi në Vushtrri kur frekuentimi I të gjithëve është qendra e qytetit, ooo ti që e ke dhan këtë ide e morre me qafë qytetaret e Vushtrrisë po pse mos me qenë spitali në Bajr të Mitrovicës që është ma larg qytetit po në Vushtrri në qender të qytetit e të lumtë ty që e ke dhanë këtë ide brilante këtë ide aq të mirë sa Vushtrria do të jetë vatër e virusit ,nuk mundesh të ruhesh kur të afermit e të sëmurëve I takojnë ata me covid19 dhe dihet si ruhen dhe pa nderprere shetisin nëpër kafiteri e dyqane ushqimore e si ndryshe të bartet virusi? Në bazë të informacionit që morra nga spitali ku janë të shtrirë pacientet me covid19 aty ka vizita pa nderprerë ose duhet dikush të veprojë ose qytetaret e Vushtrrisë kan me pësuar si është më së keqi. Hajde te ha dreqi që gabuat që në qender të qytetit ne spitalin e Vushtrrisë i vendoset pacientet me covid19 por tani runi qytetaret nga tmerri ,ruani sa është heret se dikur bëhet vonë. Më mirë kishte me qenë sikur të vendoseshin në shkollen policore dhe ishin reduktuar vizitat edhe spitali kishte me qenë më funksional. Para se Vushtrria të shëndrrohet në një vater të virusit së pari inspeksioni ose policia duhet ti ndaloi vizitat në spital, le të shtohet numri I stafit mjeksore dhe të kordinohet shtabi emergjent me policinë ose ose Vushtrria do të jetë tmerr.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…