Home Sport Tottenhami ka bërë ofertë zyrtare për Vedat Muriqin

Tottenhami ka bërë ofertë zyrtare për Vedat Muriqin

2 min read
0
0
48
kujtesa

Klubi i njohur anglez, Tottenham Hotspur, ka qenë i lidhur me sulmuesin shtatlartë të Fenerbahçes, Vedat Muriqin.

E gazetari turk i futbollit, Ferudun Nigdelioglu, ka shkruar në Twitter duke thënë se Tottenhami, bashkë me skuadrën tjetër nga Liga Premier, Burnley, kanë dorëzuar ofertat e tyre zyrtare në Fenerbahçe, shkruan Spurs-web.com.

Extra ofertë në Interex! #ExtraLirë

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Tottenhami ka qenë pa një zëvendësues të Harry Kane pas largimit të Fernando Llorentes dhe Vincent Janssenit.

İngiliz takımlarından Burnley ve Tottenham resmî Vedat Muric teklifi geçmiş kulübe..

Şampiyonluk mu?
Vedat için teklif edilen rakamlar mı?

Zorlu karar❗️

— Ferudun Nigdelioglu (@FrdNigdelioglu) December 29, 2019

Nigdelioglu thotë se Fenerbahçe do të tentojë ta bllokojë shitjen e përfaqësuesit 25 vjeçar të Kosovë në afatin kalimtar të janarit.

Kjo pasi  duan që ai tu ndihmojë që ata të mbesin në garë për titullin e ligës turke.

Muriqi ka shënuar 11 gola në 17 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon dhe ka ndihmuar Fenerbahçen të mbajë pozitën e katërt në tabelë. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…