Home Sport Atletico Madridi i interesuar në transferimin e Mertens nga Napoli

Atletico Madridi i interesuar në transferimin e Mertens nga Napoli

1 min read
0
0
42
kujtesa
Mertens është lojtari kryesor i Napolit në dy sezonet e fundit!

Mertens është lojtari kryesor i Napolit në dy sezonet e fundit!

Napoli thuhet se është i interesuar në transferimin e Dries Mertens nga Napoli.

Sulmuesi belg është në muajt e fundit të kontratës dhe ka refuzuar të arrijë një marrëveshje të re me skuadrën italiane.

Calciomercato raporton se Los Rijoblancos po e vëzhgojnë me kujdes situatën e tij dhe duan ta transferojnë atë në afatin e janarit.

Në garë për belgun thuhet se janë edhe Interi, Arsenali e Bourissa Dortmundi, por që tentojnë ta marrin atë me parametra zero.Lexo po ashtu:Mertens nuk pranon vazhdimin e kontratës, shumë skuadra të mëdha pas tij

Mertens kaloi te Napoli në vitin 2013 nga PSV Eindhoven për 9.5 milionë euro, por tani është pranë largimit.

32-vjeçari që nga atëherë ka zhvilluar 304 paraqitje, duke shënuar 118 gola dhe ka bërë 71 asistime. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…