Home Sport Atletico Madridi e konsideron transferimin e Piatekut

Atletico Madridi e konsideron transferimin e Piatekut

1 min read
0
0
34
kujtesa
Krzysztof Piatek (Foto: Goal.com/GettyImages/ Guliver)

Krzysztof Piatek (Foto: Goal.com/GettyImages/ Guliver)

Krzysztof Piatek mund të largohet nga Milani qysh në afatin kalimtar të janarit.

Pas transferimit të Zlatan Ibrahimovict, Rossonerët po mendojnë ta shesin sulmuesi polak në muajin e ardhshëm.

AS raporton se Atletico Madridi është i interesuar në transferimin e Piatekut në afatin e dimrit.

Milani është i gatshëm ta shesë polakun, derisa kërkon 50 milionë euro për kartonin e tij.Lexo po ashtu:Pas zyrtarizimit të Ibras, Piatek do të largohet në janar nga Milani

Diego Simeone thuhet se e pëlqen lojën e Piatekut dhe po tenton ta transferojë atë qysh në fillim të janarit.

Në listën e tyre janë edhe sulmuesit si, Cedric Bakambu, Paco Alcacer, Dries Mertens dhe ish0sulmuesi i Milanit, Patrick Cutrone. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…