Home Sport Zyrtare: West Hami shkarkon Pellegrinin

Zyrtare: West Hami shkarkon Pellegrinin

2 min read
0
0
62
kujtesa
Manuel Pellegrini (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Manuel Pellegrini (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Trajneri i njohur Manuel Pellegrini është shkarkuar nga detyra e tij te skuadra angleze, West Hem United.

West Ham është mposhtur sot (e shtunë) në shtëpi nga Leicester City me rezultat 2-0 në takimin e vlefshëm për javën e 20-të në Ligën Premier.

Kjo humbje ka bërë që klubi londinez të vendos përfundimisht për shkarkimin e trajnerit Pellegrini.

Është vet klubi londinez që ka konfirmuar një gjë të tillë me anë të faqeve të tyre zyrtare.

West Ham United can confirm that Manuel Pellegrini has left the Club with immediate effect.

— West Ham United (@WestHam) December 28, 2019

“West Ham United mund të konfirmojë që Manuel Pellegrini largohet nga klubi me efekt të menjëhershëm”.

Drejtuesit David Sullivan dhe David Gold, së bashku me bordin dhe të gjithë në klub do të dëshironin falënderonin Manuelin për shërbimin e tij gjatë 18 muajve të fundit”, thuhet në njoftimin e klubit londinez.

West Ham është duke bërë shpenzime të mëdha në vitet e fundit, por momentalisht gjendet në vendin e 17-të në tabelë me vetëm një pikë larg zonës së mbijetesës. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…