Home Showbiz Ndërtuan shtëpizën nga balta: E gjithë bota ia ka lakmi këtij çifti për këtë parajsë të vogël!(video)

Ndërtuan shtëpizën nga balta: E gjithë bota ia ka lakmi këtij çifti për këtë parajsë të vogël!(video)

1 min read
0
0
43
kujtesa

Shtëpia ka ambient dhe klimë të shkëlqyeshme për jetën e njerëzve dhe bimëve dhe vetë ngrohet dhe ftohet

Një shtëpizë e vogël në Australi është e veçantë! – transmeton Telegrafi.

Anija e tokës (siç e quajnë këtë shtëpisë) është ndërtesë vetëmbajtëse e cila shfrytëzon kombinimin modern të teknologjisë, teknikës super inteligjente e cila shfrytëzon dritën e diellit dhe shumë materiale të ricikluara nga të cilat është ndërtuar.

Këtë shtëpi vërtet mbresëlënëse prej 17 metra katrorësh e ka ndërtuar çifti Martin dhe Zoe, si shembull për të gjithë ata të cilët dëshirojnë të ndërtojnë, duke përdorur materiale natyrore.

Kjo shtëpizë shfrytëzon energjinë solare, grumbullon ujin e shiut, e filtron dhe e shfrytëzon për përdorim të përditshëm.

Shtëpiza ka edhe gypa nëntokësorë nëpërmjet të cilëve është ndërtuar ftohja natyrore.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…