Home Sport Mourinho e dëshiron Varanen te Tottenhami

Mourinho e dëshiron Varanen te Tottenhami

2 min read
0
0
34
kujtesa

Tottenham Hostspur është i përgatitur të ofrojnë 80 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane.

Sipas një raporti të mediumit El Desmarque, Jose Mourinho është një admirues afatgjatë i francezit dhe ka udhëzuar Spurs të provojnë një marrëveshje.

Varane u tha se ishte një objektiv i Mourinhos kur portugez ishte në krye të Manchester Unitedit dhe raportohet të jetë në planet e tij edhe një herë.Lexo po ashtu:Goal.com zgjedh formacionin e dekadës te Real Madridi, nuk mungojnë befasitë

26-vjeçari u bashkua me Real Madridin në vitin 2011 nga Lens dhe ka bërë 296 paraqitje në ekipin e parë që nga ai vit, duke shënuar 13 gola dhe duke fituar 16 trofe, përfshirë katër të Ligës së Kampionëve.

Mbrojtësi qendror gjithashtu ndihmoi kombin e tij për të fituar titullin e Kupës së Botës verës së kaluar, por e ardhmja e tij nuk është e sigurt pas ardhjes së mbrojtësit Eder Militao nga Porto në Santiago Bernabeu.Lexo po ashtu:Neville zbulon tri transferimet e “ëndrrave” për Unitedin: Duhet bazë e fortë e ekipit sikurse City e Liverpooli

Varane ka qenë prej kohësh një partner i Sergio Ramosit në kryeqytetin spanjoll dhe thuhet se ka një klauzolë lirimi prej 500 milionë eurosh në kontratën e tij.

Ylli i Realit gjithashtu i është propozuar edhe Unitedit nga legjenda e tyre, Gary Neville, i cili e vlerëson lartë francezin. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…