Home Lajme Haxhi Hoti ende në kërkim, prokuroria lëshon urdhërarrest pasi kërcënoi Albin Kurtin

Haxhi Hoti ende në kërkim, prokuroria lëshon urdhërarrest pasi kërcënoi Albin Kurtin

1 min read
0
0
63
kujtesa

Prokuroria në Prishtinë ka lëshuar mbrëmë vonë urdhërarrest për anëtarin e Nismës, Haxhi Hotin.


Hoti po ndiqet për kërcënimin që ia bëri liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit.

Ai mbrëmë nuk është gjetur në shtëpi për thirrjen e tij për vrasje të liderit të VV-së ose largimin nga Kosova.

“Albin Kurti i ika 2 rrugë: ose ta lëshojë Kosovën ose të vritet”, kishte shkruar Hoti në profilin e tij në Facebook të cilin e kishte fshirë më pas me arsyetimin se ka ndodhur gabim teknik.

Ndaj këtij kërcënimi është distancuar partia e tij, Nisma Socialdemokrate, ndërsa Vetëvendosje ka bërë kallëzim penal në polici

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…