Home Sport “Dorëzohet” Aguerro: Liverpooli është shumë larg nesh

“Dorëzohet” Aguerro: Liverpooli është shumë larg nesh

1 min read
0
0
28
kujtesa

I rikthyer me fuqi të plotë, ishte pikërisht argjentinasi Sergio Aguero ai që i dha avantazhin Manchester City këtë të diel përballë Shefeld United, në fitoren 2-0 të “Qytetarëve”.

Në përfundim të sfidës, bomberi i Manchester City ka folur për atë që është tashmë objektivi i skuadrës së Pep Guariolës, pasi ndjekja e Liverpool duket gati si një mision i pamundur.

“Sot duhet të fitonim me çdo kusht. Jemi të lumtur që morëm 3 pikët aq të nevojshme. Unë luaj me futbollistë të shkëlqyer, ndaj është e thjeshtë që unë të shënoj gola. Trajneri Guardiola sigurohet gjithmonë që ne të përqendrohemi në çdo ndeshje dhe të stërvitemi fuqishëm”.

“Tashmë Liverpool është shumë i fortë dhe larg nesh. Ne duhet të fokusohemi vetëm në arritjen e fitoreve, sepse duhet të luajmë në Champions League sezonin e ardhshëm. Ne duhet të vazhdojmë të luajmë njëlloj dhe pastaj të shohim se çfarë do të ndodhë”, deklaroi Sergio Aguero.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…