Home Sport Tre klube italiane vihen pas Valon Berishës, e duan në janar

Tre klube italiane vihen pas Valon Berishës, e duan në janar

1 min read
0
0
68
kujtesa

13 orë

Valon Berisha te Lazio  (Foto: Paolo Bruno/Getty Images)

Valon Berisha te Lazio (Foto: Paolo Bruno/Getty Images)

Lazio është gati ta shes 26-vjeçarin nga Kosova, Valon Berisha, për të cilin tri klube të Serie A që janë vënë pas tij.

Il Messaggero shkruan se lojtari mund të shkojë në huazim me të drejtë blerje.

Brescia, SPAL dhe Hellas Verona vetëm kanë filluar kontaktet me klubin nga kryeqyteti.

Valon Berisha në aksion te SS Lazio (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Të tri klubet duan ta blejnë, por që çmimi i vendosur prej 7 milionë euro duket i lartë.

Ai ka bërë gjashtë paraqitje me Lazion deri më tani, ndërsa e ka fituar edhe Kupën dhe S.

Riza Durmishi, Thomas Strakosha dhe Valon Berisha (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Berisha është shumë i rëndësishëm edhe për Kosovën, pasi mbetet një nga lojtarët kyç të sukseseve të fundit. /Telegrafi/   

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…