Home Lajme Tasholli i drejtohet Kurtit: Mos u tut he burrë

Tasholli i drejtohet Kurtit: Mos u tut he burrë

2 min read
0
0
62
kujtesa

Analisti politik Ismail Tasholli, ka bërë të ditur hezitimet e Vetëvendosjes (VV), për të bërë marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK-në).

Ismail Tasholli e ka shpjeguar mos marrëveshjen në mes të VV’së dhe LDK’së, si taktizim politik i partisë së Kurtit.

“Hezitimet e VV për ta bë marrëveshjen me LDK kanë dy spjegime (dhe jo vetëm): si taktizim politik për zgjedhjet që mund të vijnë dhe si frikë nga të qenurit në pushtet në një kohë të vështirë politike”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që marëdhëniet në mes të VV’së dhe LDK’së janë ftohur shumë pasi Glauk Konjufca u zgjedh Kryetar i Kuvendit dhe tani marrëveshja duket largë.

Më poshtë postimi i plotë i Tashollit.

Shmangën udhën e u vonuanHezitimet e VV për ta ba marrveshjen me LDK kanë dy spjegime (dhe jo vetëm): si taktizim politik për zgjedhjet që mund të vijnë dhe si frikë nga të qenurit në pushtet në një kohë të vështirë politike.

Tuta e cila po e përcjell z.Kurti në ligjërimin e tij politik është jasht profilit të tij që është munduar ta ndërtoj që sa kohë. Mosbesimi në vete dhe dyshimet në njerëzit përreth po bëjnë qe z.Kurti të shmangë edhenjëherë përgjegjësitë në kohë të vështira.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…