Home Lajme Osmani thotë se raportet LVV-LDK kanë pësuar goditje jashtëzakonisht të madhe pas zgjedhjes së Konjufcës në krye të Kuvendit

Osmani thotë se raportet LVV-LDK kanë pësuar goditje jashtëzakonisht të madhe pas zgjedhjes së Konjufcës në krye të Kuvendit

1 min read
0
0
59
kujtesa

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për raportet mes partisë së saj dhe Lëvizjes Vetëvendosje, pas zgjedhjes së Glauk Konjufcës së VV-së në postin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës.

Osmani ka thënë në T7, se “dje i ka ndodhur një goditje jashtëzakonisht e madhe relacioneve LDK-VV”.

Ajo po ashtu ka folur për rolin e saj, si ish-kandidate e LDK-së për kryeministre, në diskutimet mes dy partive për formimin e një koalicioni qeverisës, të udhëhequr nga Albin Kurti i VV-së.

“Jam duke i realizuar premtimet që i kam dhënë para votuesve, para qytetarëve”, është shprehur ajo.

“Në mes të protagonizmit mediatik dhe punës aty ku duhet, në tavolinën e negociatave, e kam zgjedhur këtë të dytën”, ka thënë Osmani.

“Kam besuar që ky koalicion duhet të ndodhë. Kemi përgjegjësi të madhe që një koalicion i tillë duhet të realizohet”, ka deklaruar ajo. 

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…