Home Lajme Euronews: Kosova ende pa kryeministër të ri, mund të shkojë në zgjedhje të reja(video)

Euronews: Kosova ende pa kryeministër të ri, mund të shkojë në zgjedhje të reja(video)

1 min read
0
0
47
kujtesa

Rrjeti televiziv i lajmeve me seli në Lion të Francës, Euronews, ka raportuar për ngërçin politik në Kosovë.

Ky medium shkruan për paaftësinë e partive politike për të rënë dakord për të formuar një Qeveri të re.

“Deputetët e rinj u ulën për herë të parë në Kuvend që nga zgjedhjet e 6 tetorit, por kjo nuk e zgjodhi problemin”.

“Kjo për shkak se partitë fituese ende nuk janë marrë vesh rreth kandidatit të ardhshëm për president të Kosovës”.

“Nëse bllokada vazhdon, Kosova mund të detyrohet të shkojë në zgjedhje të reja gjatë vitit të ardhshëm”.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…