Home Sport Conte dëshiron Alonson te Interi

Conte dëshiron Alonson te Interi

1 min read
0
0
31
kujtesa

Mbrojtësi spanjoll, Marcos Alonso vazhdon të mbetet i preferuari i Antonio Contes për ta transferuar te Interi.

Sipas mediumit italian La Gazzetta dello Sport, Conte dëshiron një ribashkim me Alonson te Nerazzurrët.

Conte ka punuar me Alonso te klubi londinez dhe ka nevojë për përforcime në krahun e majtë të mbrojtjes.Lexo po ashtu:Transferimi i Alonsos te Interi ka një pengesë serioze

Interi po shqyrton një huazim me të drejtë blerje, por nuk duan të shpenzojnë më shumë se 20 milionë euro.

Sidoqoftë, çmimi i kërkuar nga Chelsea për lojtarin është shumë i lartë.

Conte po konsideron gjithashtu bashkëlojtarin e Alonsos, Emerson Palmieri, si dhe Layvin Kurzawa të PSG-së. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…