Home Sport Agim Ademi: Përveç Suedisë, Kosova pritet të luajë edhe një miqësore tjetër në janar

Agim Ademi: Përveç Suedisë, Kosova pritet të luajë edhe një miqësore tjetër në janar

4 min read
0
0
89
kujtesa
Agim Ademi, kryetar i FFK-së

Agim Ademi, kryetar i FFK-së

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi ka zbuluar për RTV Dukagjini se janë afër të aranzhojnë një ndeshje miqësore të Përfaqësueses së Kosovës me Amerikën.

Kosova e ka në agjendë një takim miqësore me Suedinë më 12 janar, i cili do të zhvillohet në shtetin e Katarit.

Megjithatë, drejtuesit e FFK-së nuk duan të ndalen me kaq dhe janë duke punuar shumë edhe për një miqësore tjetër gjatë janarit.Lexo po ashtu:Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

Në një intervistë për RTV Dukagjini, Agim Ademi ka zbuluar se janë në bisedime me kombëtaren e Amerikën dhe shumë lehtë mund të zhvillojnë një miqësore me ta gjatë janarit.

“Është e mundshme që të luhet edhe ndeshja e dytë sepse jemi duke hulumtuar atë ndeshje ose duke pritur pikërisht a mund të vijnë apo jo. Ndeshja është me Amerikën nëse mund të vijnë në kohën sa jemi në Amerikë”, ka thënë fillimisht Ademi.

Kosova pritet t’i ketë dy takime miqësore gjatë janarit (Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

“Sigurisht, do të zhvilloheshin një ndeshje e Suedisë me Amerikën dhe një e jona me Amerikën”.

“Ka gjasa që në Katar të zhvillohet ndeshja sepse është një turne që e bënë Amerika nëpër pjesë të botës, jo vetëm në Evropë. Sidomos në Katar vjen”.Lexo po ashtu:Challandes zbulon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen Kosovë – Suedi

“Ne nuk e dimë a do të mund të vijë në kohës sa jemi ne të përqendruar atje. Nëse arrin në këtë kohë, një ndeshje mund të zhvillohet pasi bisedimet janë duke u bërë, por mund edhe të mos zhvillohet sepse mund të mos vijë në kohën e caktuar kur jemi ne”.

“Besoj që kjo ndeshje do ta ketë, nëse luhen dy. Po flasë për një që është e sigurt tani me Suedinë. Do ta ketë rëndësinë e vetë në drejtimin që ndonjë futbollistë mund të dalë në pah nga kjo ndeshje, siç ka ndodhur në shumë ndeshje dhe t’i bashkohet ekipit tonë të kombëtar”, përfundoi i pari i FFK-së. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…