Home Lajme Veseli: Dita e sotme ti hapë rrugë krijimit të institucioneve, mos të krijojmë kriza artificiale

Veseli: Dita e sotme ti hapë rrugë krijimit të institucioneve, mos të krijojmë kriza artificiale

1 min read
0
0
53
kujtesa

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha para mediave se konstituimi i sotshëm i Kuvendit të Kosovës, është një shpresë që të hapet rrugë për krijimin e institucioneve të reja.

“Kam qenë dy mandate kryetar, i uroj të gjithë qytetarëve tanë këtë kopnstituim  shpresojmë që dita e sotshme do ti hapë rrugë krijimit të institucionevce jemi shtet i ri janë normale rrotacionet politike por nuk duhet ti polarizojmë qytetarët mes veti dhe nuk duhet të krijomë krizat artificiale”, tha Veseli. /IndeksOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…