Home Lajme Glauk Konjufca, kryetar i Parlamentit

Glauk Konjufca, kryetar i Parlamentit

22 second read
0
0
86
kujtesa

Me 75 vota për, 27 kundër dhe 6 abstenime, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës.

Ishte lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” ai i cili propozoi Konjufcën për kryeparlamentar.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…