Home Lajme Çaj Festë i “nxen” Qytetarët e Vushtrrisë !

Çaj Festë i “nxen” Qytetarët e Vushtrrisë !

1 min read
0
0
76
kujtesa

Siq edhe e don tradita në Vushtrri ,

Ka nisur sot edhe zyrtarisht edicioni i dytë i festivalit “Çaj Fest” në Vushtrri, një festival ky që ka për qëllim përçimin e ndjenjës së humanizmit, shkruan VushtrriaOnline.

Hapjen ceremoniale të këtij organizimi e bënë organizatorë të festivalit ndërkohë që të pranishëm në hapje ishin edhe qytetarë të shumtë e zyrtarë komunalë.

Para të pranishmëve nga komuna e Vushtrrisë foli kryesuesi i Kuvendit Komunal në Vushtrri, Nasuf Aliu.

Aliu ka falënderuar organizatorët duke shtuar se me këtë organizim Vushtrrisë po i shtohet edhe një vlerë e shtuar, duke vlerësuar edhe karakterin humanitar të festivalit.

Poashtu një fjalë rasti ka mbajtur edhe Vehbi Kllokoqi, përfaqsues i shoqatës WorldVision, i cili ka theksuar përkushtimin e të rinjëve vushtrrias pjesë e programit të vullnetarëve/VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…