Home Lajme Skenari për seancën e nesërme dhe rreziku për dështimin

Skenari për seancën e nesërme dhe rreziku për dështimin

1 min read
0
0
40
kujtesa

Ish-hulumtuesi i KDI-së, Albert Krasniqi, ka deklaruar se nëse nesër shkohet drejt seancës konstituive pa marrëveshje për bashkëqeverisje, atëherë partitë politike të paktën duhet të merren vesh për pozitën e Kryetarit të Kuvendit.

Sipas tij, pozita e Kryetarit të Kuvendit është prestigjioze dhe i jep autoritet personit që e përfaqëson Kuvendin.

“…,mirëpo, kompetencat janë më shumë administrative, të një kujdestari që mban rend dhe rregull në mbledhje”, është shprehur ai, shkruan Indeksonline

Më tej, Krasniqi theksoi se Kuvendit duhet të konstituohet nesër dhe skenat e ngërçit të vitit 2014 nuk duhet të tolerohen.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…