Home Sport Koulibaly, dëshira e parë e Artetas te Arsenali

Koulibaly, dëshira e parë e Artetas te Arsenali

2 min read
0
0
39
kujtesa

Mikel Arteta synon ta përforcojë mbrojtjen në aventurën e tij si trajner i klubit londinez dhe mbrojtësi i Napolit, Kalidou Koulibaly është objektivi i  tij kryesor.

Spanjolli u zyrtarizua para disa ditësh si trajner i ri i Arsenalit duke zëvendësuar në këtë pozitë Unai Emeryn e shkarkuar.

Arteta ende nuk e ka drejtuar asnjëherë Arsenalin si trajner, por tashmë ka bërë të ditur dëshirën e tij të parë për ta transferuar në Emirates.Lexo po ashtu:Fjalët e para të Artetas si trajner i Arsenalit: Nder i madh, duam t’i kthejmë trofetë

Sipas mediumit britanik Daily Star, Arteta ka në shënjestër qendërmbrojtësi e Napolit, Koulibaly, si nënshkrimin e tij të parë si menaxher i Arsenalit.

“Kam dëgjuar, megjithëse nuk mund ta konfirmoj, që Arsenali gjithashtu ka bërë kontakt me Napolin përmes një pale të tretë në lidhje me Koulibalyn”.Lexo po ashtu:Tri blerje në janar, kështu do të rreshtohet Arsenali me Mikel Artetan

“Kjo vjen si pjesë e dëshirës së Mikel Arteta për të forcuar mbrojtjen e tyre”, ka thënë ,prezantuesi Ian McGarry.

Për Koulibalyn në të kaluarën kanë qenë të interesuar edhe Manchester Unitedi dhe Barcelona. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…