Home Sport Fundi i Valon Berishës te Lazio

Fundi i Valon Berishës te Lazio

1 min read
0
0
45
kujtesa

Aventurës së Valon Berishës te Lazio po i vjen fundi. Pas Riza Durmishit një tjetër futbollist me origjinë shqiptare po përgatit largimin nga bardhekaltrit.

Drejtori sportiv Igli Tare po përpiqet t’i gjejë një sistemim mesfushorit të përfaqësueses së Kosovës në merkaton e janarit, pasi Berisha po gjen shumë pak hapësira në formacionin e Simone Inzaghit.

Mesfushori 26-vjeçar i ardhur nga Salzburgu në verën e vitit 2018 te Lazio për rreth 8 milionë euro, është i gatshëm të largohet edhe në formë huazimi pasi dëshiron të jetë në formë sa më të mirë për impenjimet e ardhshme me Kosovën në fazën play off të Nations League që do zhvillohet në mars të 2019-s./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…