Home Lajme Publikohet Libri :Çështja e Vushtrrisë me rrethinë nga Historiani Prof :Jeton Sallahu

Publikohet Libri :Çështja e Vushtrrisë me rrethinë nga Historiani Prof :Jeton Sallahu

2 min read
0
0
83
kujtesa

Publikohet Libri Çështja e Vushtrisë me rrethinë ,vëllimi i dytë nga profesori Jeton Sallahu ,në kët libër trajtohet kryesisht kultura dhe rajoni i Vushtrrisë

Profesori Jeton Sallahu në profilin e tij ne facebook ka treguar saktësisht se cka trajtohet në kët libër :

Libër që trajton çështje nga rajoni i Vushtrrisë!

Para dy vitesh kishte dalur pjesa e parë, në bashkautorësi, sot, doli pjesa e dytë. Në këtë të fundit kam trajtuar disa çështje të tjera që i kushtohen kulturës dhe historisë së rajonit të Vushtrrisë. Ç’është e vërteta pasuria e rajonit të sapozënë në gojë, është aq e madhe saqë gjithë jetën me u marrë me të nuk mjafton, sado që brendia e këtij Përmbledhësi kap mbi 200 referime të ndryshme.

Falënderime të veçanta atyre që ndihmuan profesionalisht, duke dhënë këshilla, mendime, materiale, përkthime…si, N. Rrahmani, Q. Namani, B. Xhema, A. Krasniqi, M. Hasanin, A. Sholla, e Shtëpisë Botuese “Faik Konica”, mirënjohje. Natyrisht dhe plotë të tjerëve!

Shenjë nderimi: Shqiptarëve t’Kosovës që kishin liruar shtëpitë e tyre për t’u bërë “shkolla” në vitet e 90-ta të shekullit 20. /VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…