Home Lajme Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

1 min read
0
0
53
kujtesa

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se cikloni që ka depërtuar mbi rajon, ditëve të para të javës do të mbetet prezent mbi rajon, ku do të diktojë në mot të ndryshueshëm, kohë pas kohe me reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të zbresin nga +6C në -1C, e maksimalet do të luhaten nga 5C deri në 8C.

Ndërkohë, nga veriu i kontinentit do të shtrihen masa të ftohta ajrore që sjellin rënie të temperaturave, e nga mesi i javës mund të kushtëzojnë reshje të përziera shiu dhe bore edhe në vise të ulëta.

Vlerat e cilësisë së ajrit nga sot kohë pas kohe mund të kalojnë edhe në të pashëndetshme. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…