Home Showbiz Ju janë bërë monotone pozitat e njëjta të seksit? Provojeni këtë – quhet “Discovery channel”

Ju janë bërë monotone pozitat e njëjta të seksit? Provojeni këtë – quhet “Discovery channel”

3 min read
0
0
101
kujtesa

Nuk ka arsye për t’u brengosur, sepse shpesh është e mjaftueshme vetë pak imagjinatë që sërish të shpërthejë zjarri në krevat

A keni dëgjuar ndonjëherë për pozitën “Discovery channel”? Kompania britanike Ann Summers, e cila shet rroba seksi të brendshme dhe lodra për seks, konstaton që kjo është pozita e cila do të stimulojë pikën femërore G, transmeton Telegrafi.

Jo vetëm që ofron penetrim të thellë, por mundëson edhe nivel të shtuar kënaqësie.

Pozita është mjaft e ngjashme me stilin e qenit. Nga kompania britanike thonë se kjo pozitë do të ndryshojë këndin e penetrimit dhe partneres suaj do t’ia prekë të gjitha vendet e duhura.

“Zbulimi i pozitës së re në dhomën e gjumit mund të jetë mënyrë e shkëlqyeshme që paksa t’i ndryshoni gjërat, madje edhe që të shtoni pak kënaqësi në lidhjen e cila do t’ju ofrojë kënaqësi që më parë nuk e keni përjetuar”, thotë Laura Whittaker nga kjo kompani.

“Discovery Channel është përshtatje e shkëlqyeshme stilit tradicional ‘doggy’, i cili i ndihmon partnerit tuaj të depërtojë më thellë dhe të stimulojë pikën tuaj G”, thotë ajo dhe shton se në këtë pozitë mashkulli me duar lehtë mund ta arrijë klitorisin e partneres.

Prandaj ata të cilët dëshirojnë edhe një nivel më shumë të kënaqësisë, Ann Summers rekomandon edhe lodrën për seks.

“Dëshironi të zbuloni diç paksa më ndryshe, provoni të luani në mënyrë anale me lodrën e re”, thotë Laura.

“Kjo do të mund t’jua ndryshojë jetën seksuale”. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…