Home Lajme Jeta në qytetin e akullt, aty ku ngrin gjithçka në temperaturën -53.2 gradë

Jeta në qytetin e akullt, aty ku ngrin gjithçka në temperaturën -53.2 gradë

1 min read
0
0
43
kujtesa

Një spektakël unik dimëror është vënë në skenë në qytetin më ftohtë të Kinës, Huzhong, ku temperaturat shkuan deri në minus 53.2 gradë Celsius.

Qytetarë të shumtë hodhën ujë të nxehtë në ajër , i cili kthehej menjëherë në akull dhe dëborë duke krijuar imazhe mahnitëse. Për shkak të pozicionit gjeografik, Huzhong, përjeton çdo sezon temperatura rekord shumë të ulëta.

Qindra qytetarë u mblodhën bashkë duke formuar shifrat “-53.2 gradë Celsius”, për të festuar Solsticin Dimëror në mënyrë unike.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…