Home Sport Interi nuk heq dorë nga transferimi i Vidalit

Interi nuk heq dorë nga transferimi i Vidalit

1 min read
0
0
41
kujtesa

Interi është i vendosur që ta transferojë Arturo Vidalin në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra italiane ka kohë që po e tenton transferimin e kilianit, por që ende nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje në parim.

Antonio Conte dëshiron që të ribashkohet me mesfushorin, pasi së bashku ishin pjesë e Juventusit.

Arturo Vidal

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi ka ofruar 12 milionë euro për transferimin e kilianit.Lexo po ashtu:Rakitic apo Vidal – Interi në dilemë se cilin ta transferojë në janar

Mirëpo, Barcelona po kërkon së paku 30 milionë euro nga shitja e lojtarit që nuk është në planet e Ernesto Valverdes.

Interi thuhet se ka shfaqur interesim edhe për Marco Alonson e Chelseat, mesfushorin e ATalantas, Dejan Kulusevski që aktualisht luan në huazim te Parma, në mënyrë që t’i mbajë gjallë shpresat për titullin e Serie A-s. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…