Home Lajme Policia e Kosovës ndalon vozitësit me pasagjerë fëmijë, iu ofron dhurata dhe broshura vetëdijesuese

Policia e Kosovës ndalon vozitësit me pasagjerë fëmijë, iu ofron dhurata dhe broshura vetëdijesuese

1 min read
0
0
47
kujtesa

Policia e Kosovës me rastin e festave të fundvitit ka filluar përgatitjet, e me këtë rast, Drejtoria e Policimit në Bashkësi dhe Preventivë në kuadër të projektit ” Urime 2020” ka realizuar një pikë kontrolli në afërsi të shkollës fillore “ Faik Konica” në Prishtinë ku janë ndaluar për kontroll vozitësit me pasagjerë fëmijë.

Gjatë këtij aktiviteti, fëmijëve të siguruar konfom rregullave të trafikut iu është dhuruar nga një dhuratë modeste nga ana e Policisë.

Këto dhurata përveç lodrave dhe gjërave ushqimore përmbajnë edhe broshura informuese në lidhje me sigurinë në komunikacion.

Qëllimi i këtij aktiviteti ishte sensibilizimi i vozitësve për sigurinë e fëmijëve pasagjerë gjatë vozitjes në automjet. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…