Home Lajme Zvogëlohet dukshëm pritja në Merdare, vetëm 30 minuta për ta kaluar kufirin

Zvogëlohet dukshëm pritja në Merdare, vetëm 30 minuta për ta kaluar kufirin

1 min read
0
0
43
kujtesa

Edhe këtë fundvit si viteve të tjerë bashkatdhetarët ia kanë mësyrë vendeve të vendlindjes për ti kaluar pushimet.

Mirëpo, pritjet në kufi vazhdojnë të janë të gjata edhe këtë vit në kufi.

Sot në mëngjes pritjet kanë qenë rreth 6 orë për ta kaluar kufirin, në pjesën kufitare të Merdares, derisa në orët e mbrëmjes më saktësisht rreth orës 18:30 pritjet ishin vetëm 30 minuta.

Indeksonline mëson se kontrollet nga ana e zyrtarëve serbë janë duke u kryer në mënyre intensive në orët e mbrëmjes për dallim që ishin në mëngjes,.

Ndryshe Policia e Kosovës është e gatshme gjithmonë të kryej punët në kufi, mirëpo kjio varet nga intensiteti i palës së serbeve në kufi. Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…