Home Sport Real Madridi përsëri merr një pikë – tani barazon pa gola me Bilbaon

Real Madridi përsëri merr një pikë – tani barazon pa gola me Bilbaon

2 min read
0
0
23
kujtesa
Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka marrë sërish një pikë, pas barazimit me Barcelonën në xhiron e 17-të në La Liga në mes të kësaj jave.

Los Blancos barazuan në shtëpi pa gola me Ahtletic Bilbaon në kuadër të javës së 18-të në ligën spanjolle.

Real Madridi kishte iniciativën qysh në fillimin e lojës, mirëpo Karim Benzema, Vinicus e Rodrygo Goes nuk ishin të saktë në gjuajtjet e tyre.

Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, Zinedine Zidane e largoi Rodrygon për ta futur Gareth Balen dhe në vend të Viniciusit inkuadroi Luka Jovicin, por as këta të dy nuk ia dolën.

Portieri i Bilbaos, Unai Simon ishte në formën e tij të lartë dhe nuk lejoi që mbi dhjetë goditje të madrilenëve ta tundin portën e tij.

Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Kështu, mysafirët arritën ta fitonin një pikë të artë në udhëtim, e që i mohuan shansin Real Madridit që ta merrte kreun e tabelës.

Pas javës së 18-të, mbretërit gjenden në pozitën e dytë me 37 pikë, dy më pak se Barcelona, ndërsa në xhiron e ardhshme do të takohen me Getafen. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…