Home Sport Pochettinos i ofrohet shansi të bëhet trajner i Real Madridit

Pochettinos i ofrohet shansi të bëhet trajner i Real Madridit

1 min read
0
0
47
kujtesa

Mauricio Pochettino mund të rikthehet shumë shpejtë në futboll.

Trajneri argjentinas u shkarkuar nga Tottenham Hotspuri para disa javësh shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar me Jose Mourinhon.

Sipas ‘The Transfer Window’, Pochettinos i është ofruar shansi që të bëhet trajner i Real Madridit në fund të këtij sezoni.

Florentino Perez

Florentino Perez thuhet se nuk i beson më Zinedine Zidanes dhe po mendon që ta marrë argjentinasin në Santiago Bernabeu.Lexo po ashtu:Të gjitha lajmet nga Zinedine Zidane

Nëse francezi nuk arrin ta fitojë La Liga-në ose Ligën e Kampionëve, atëherë do të shkarkohet nga skuadra spanjolle.

Kështu, Pochettino do të përfitonte një pagë prej tetë milionë eurosh, me një bonus prej 2.2 milionë në momentin që vë lapsin në letër. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…