Home Lajme Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

1 min read
0
0
36
kujtesa

Sot do të mbajë mot i ftohtë dhe me ngrica, ndërsa në ultësira mjegull.

Fusha të presionit të ulët nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajon, që sjellin vranësira dhe mundësi për riga lokale shiu.

Paradite dhe gjatë ditës kryesisht me vranësira, me mundësi për riga lokale shiu.

Erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 1-6m/s.  

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 7 deri në 10 gradë celsius.

Cilësia e ajrit mbetet në vlera të pashëndetshme, e nga fundjava, me qarkullimin e mjaftueshëm ajror që parashihet, do të fillojë të përmirësohet, ku vlerat pritet të zbresin në mesatare dhe të mira.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…