Home Sport Juventus dhe Inter në luftë për Arturo Vidalin

Juventus dhe Inter në luftë për Arturo Vidalin

1 min read
0
0
31
kujtesa
Arturo Vidal  (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Arturo Vidal (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Dy gjigantët e Serie A, Juventusi dhe Interi janë në garë për mesfushorin e Barcelonës, Arturo Vidal.

Sipas Telelombardia, që citohet nga Calciomercato.com, kiliani është i lidhur me një largim nga klubi katalunas shkaku i minutave të pakët.

Ai në ndeshjen e fundit në El Clasico u fut në lojë në pjesën e dytë, ndërsa ditë më parë kishte një zënkë në stërvitje.

Arturo Vidal  (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Raportimet bëjnë me dije ase ish- lojtari i Bayern Munich mund të kthehet në Itali që në janar.

Për të në luftë janë dy klubet e njohura italiane, Juventus dhe Inter.

Vidal ka qenë pjesë e klubit nga Torino mes viteve 2011-2015, duke zhvilluar 171 ndeshje dhe duke shënuar 48 gola. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…