Home Kulturë Vushtrria bëhet me zyre të Turizmit …!

Vushtrria bëhet me zyre të Turizmit …!

1 min read
0
0
76
kujtesa

Vushtrria tanimë ka zyren e turizmit ,zyre e cila eshte modifikuar ne ambientet e Kalas së Vushtrrisë , kët e ka bër të ditur Kryetari i Komunës së Vushtrris Xhafer Tahiri permes rrjetit Social Facebook ai ka shkruar keshtu :

Zyra e Turizmit në Vushtrri???
Ky projekt i munguar për 20 vite, është i rëndësishëm për promovimin e vlerave kulturore, traditës dhe historisë së qytetit më të vjetër në Kosovë, Vicianës së lashtë.
Kalaja edhe njëherë po dëshmohet si vendi i aktiviteteve qendrore që do t’i kemi në vazhdim në Komunën e Vushtrrisë dhe për këtë qëllim ne kemi refuzuar që të shndërrohet në një objekt të shërbimeve hoteliere. Harta e Monumenteve po ashtu është promovuar sot dhe e gjithe kjo në funksion të zhvillimit të qytetit tonë/VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Kulturë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…