Home Sport El Clasico: Renditja e 10 ndeshjeve më të mira të dekadës mes Barcelonës dhe Real Madridit

El Clasico: Renditja e 10 ndeshjeve më të mira të dekadës mes Barcelonës dhe Real Madridit

2 min read
0
0
28
kujtesa

Nuk ka asgjë më të mirë se ta t’i hedhësh këndvështrim El Clasicove të zhvilluara ndër vite.

Barcelona dhe Real Madrid shkojnë kokë më kokë në ndeshjen e sotme, ku me pikë të barabarta janë në krye.

Ndeshjet mes këtyre skuadrave kanë sjell gjithmonë dramë dhe loja më e madhe në futbollin e klubit ka prodhuar disa përplasje të paharrueshme këtë dekadë.

Dy gjigantët e futbollit spanjoll janë takuar në La Liga, Copa del Rey dhe Ligën e Kmapionëve gjithsej 31 herë në këtë dekadë.

Barcelona ka fituar 14 nga ato përplasje, me Real Madrid që fitoi vetëm shtatë.

GIVEMESPORT ka vendosur të rendit 10 më të mirat.

10. Barcelona 5-1 Real Madrid – La Liga (Tetor, 2018)

9. Barcelona 1-2 Real Madrid – La Liga (Prill, 2012)

8. Real Madrid 0-4 Barcelona – La Liga (Nëntor, 2015)

7. Barcelona 1-2 Real Madrid – La Liga (Prill, 2016)

6. Real Madrid 2-3 Barcelona – La Liga (Prill, 2017)

5. Barcelona 5-0 Real Madrid – La Liga (Nëntor, 2010)

4. Real Madrid 1-0 Barcelona – Finalja e Copa del Rey 2010/11

3. Real Madrid 0-2 Barcelona – Champions League 2010/11

2. Real Madrid 2-1 Barcelona – Finalja e Copa del Rey 2013/14

1. Real Madrid 3-4 Barcelona – La Liga (Mars, 2014)

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…