Home Sport Hidhet shorti i Ligës së Evropës për raundin e 32-të, Arsenali e Unitedi me kundërshtarë aspak të lehtë

Hidhet shorti i Ligës së Evropës për raundin e 32-të, Arsenali e Unitedi me kundërshtarë aspak të lehtë

5 min read
0
0
48
kujtesa

Është hedhur shorti për raundin e 32-të në Ligën e Evropës në Nyon të Zvicrës.

Pas shortit të Ligës së Kampionëve që filloi në ora 12:00, nga 13:00 është hedhur edhe ai i garës së dytë më të madhe në Evropë.

32 skuadra kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt, derisa, Manchester United, Inter, Roma, Arsenal dhe Ajax shihen si favorit për ta fituar trofeun.

UEFA Europa League@EuropaLeague

✅
?

Round of 32 is set

2020 #UEL winner will be __________

View image on Twitter

10.6K2:05 PM – Dec 12, 2019Twitter Ads info and privacy2,628 people are talking about this

Vazo e parë: Ajax (Holandë) *, Arsenal (Angli), Braga (Portugali), Basel (Zvicër), Benfica (Portugali) *, Celtic (Skoci), Espanyol (Spanjë), Gent (Belgjikë), Inter (Itali) *, Inter, İstanbul Başakşehir (Turqi), LASK (Austri), Malmo (Suedi), Manchester United (Angli), Porto (Portugali), Salzburg (Austri) *, Sevilla (Spanjë).

Vazo e dytë: APOEL (Qipro), AZ Alkmaar (Holandë), Bayer Leverkusen (Gjermani) *, CFR Cluj (Rumani), Club Brugge (Belgjikë) *, Copenhagen (Danimarkë), Eintracht Frankfurt (Gjermani), Getafe (Spanjë), Ludogorets (Bulgari), Olympiacos (Greqi) *, Rangers (Soci), Roma (Itali), Shakhtar Donetsk (Ukrainë) *, Sporting CP (Portugali), Wolfsburg (Gjermani), Wolves  (Angli).

(skuadra që kanë një (*) janë transferuar nga Liga e Kampionëve).

Arsenali nuk do të ketë takim aspak të lehtë, pasi do të jetë mysafir i Olympiacosit.

Arsenal@Arsenal

??
?

The draw for the last 32 of the @EuropaLeague has taken place…

…and we’ll be facing Olympiacos

#UELdrawWe’ll face Olympiacos in the Europa Leaguewww.arsenal.com5,6704:34 AM – Dec 16, 2019Twitter Ads info and privacy1,602 people are talking about this

Roma në anën tjetër do të ketë punë me Gentin, që njihet si skuadër e papërshtatshme.

AS Roma@OfficialASRoma

⚡️
⚡️

#UELDraw

La nostra avversaria ai sedicesimi di @EuropaLeague sarà il @KAAGent #ASRoma

View image on Twitter

7224:28 AM – Dec 16, 2019Twitter Ads info and privacy250 people are talking about this

Manchester Unitedi në anën tjetër do të takohet me Club Bruggen, që ka rënë nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Manchester United@ManUtd

??

We have been drawn against Club Brugge in the #UEL round of 32.

The matches are due to be played on 20 and 27 February 2020.#MUFC #UELdraw

View image on Twitter

11.8K4:25 AM – Dec 16, 2019Twitter Ads info and privacy3,594 people are talking about this

Interi do të ketë përballje të lehtë ndaj Ludogortsit, e që pritet të kalojë në rrethin tjetër pa shumë probleme.

Inter@Inter

?

| SORTEGGIO

Nei sedicesimi di finale di Europa League affronteremo il @Ludogorets1945: andata il 20 febbraio, ritorno il 27 febbraio#UELdraw #UEL

View image on Twitter

1,3314:26 AM – Dec 16, 2019Twitter Ads info and privacy371 people are talking about this

Çiftet:

Wolverhampton Wanderers – Espanyol

Sporting Lisbona – Basaksehir

Getafe – Ajax

Bayern Leverkusen – Porto

Kopenhaga – Celtic

APOEL – Basel

Cluj – Sevilla

Olympiacos – Arsenal

AZ Alkmaar – Lask

Club Brugge – Manchester United

Ludogorets – Inter

Eintracht Frankfurt – RB Salzburg

Shakhtar Donetsk – Benfica

Wolfsburg – Malmo

Roma – Gent

Rangers – Braga. /Telegrafi/

UEFA Europa League@EuropaLeague

?
?
?

Round of 32 draw

Sum up your reaction with a GIF #UELdraw

View image on Twitter
Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…