Home Sport Hidhet shorti i 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, përballje të zjarrta anglezo-spanjolle

Hidhet shorti i 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, përballje të zjarrta anglezo-spanjolle

2 min read
0
0
48
kujtesa

Në Nyonin e bukur të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Gjashtëmbëdhjetë skuadrat më të mira të Evropës kanë mësuar kundërshtarët e tyre në këtë fazë të eliminimit direkt.

Ndeshja më interesante në këtë raund garash padyshim që është ajo mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

?? Real Madrid v ??????Man. City ???????#UCLdraw pic.twitter.com/mbvBZU7VHm

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 16, 2019

Përballje shumë interesante pritet të jetë edhe ajo mes Atletico Madridit dhe kampionit aktual të Evropës, Liverpoolit.

?? Atlético v Liverpool ???????#UCLdraw pic.twitter.com/i1mJMXFlWo

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 16, 2019

Chelsea do të ketë punë me kampionin aktual të Gjermanisë, Bayern Munichun.

??????? Chelsea v Bayern ??#UCLdraw pic.twitter.com/i5i3GnfRDd

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 16, 2019

Barcelona në anën tjetër do të ketë një përballje mjaftë të vështirë ku përballet me Napolin.

?? Napoli v Barcelona ??#UCLdraw pic.twitter.com/g1kRWLJ4QC

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 16, 2019

Fituesit e grupeve: Barcelona, Bayern Munich, Juventus, RB Leipzig, Liverpool, Manchester City, PSG, Valencia.

Skuadrat nga vendi i dytë: Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atletico Madrid, Lyon, Napoli, Atalanta, Real Madrid, Chelsea.

Çiftet:

Borussia Dortmund – PSG
Real Madrid – Manchester City
Atalanta – Valencia
Atletico Madrid – Liverpool
Chelsea – Bayern Munich
Lyon – Juventus
Tottenham Hotspur – RB Leipzig
Napoli – Barcelona

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…