Home Lajme LDK thërret mbledhje urgjente të Kryesisë

LDK thërret mbledhje urgjente të Kryesisë

1 min read
0
0
54
kujtesa

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thirrur mbledhje urgjente të Kryesisë së partisë që e drejton.  

Lajmin e ka bërë të ditur, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Safet Kamberin.

Kamberi ka thënë se mbledhja është thirrur për nesër në orën 11:00 dhe mbahet në selinë qendrore të partisë.Lexo po ashtu:Sërish takohen Kurti e Mustafa, tentimi i radhës për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje

Ndërkohë kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa janë duke zhvilluar takimin e radhës në zyrat e Kuvendit.

Para takimit, Mustafa tha shkurtimisht se s’mund të garantojnë se kur do të arrihet marrëveshja.

“Do të bisedojmë ku arrijmë nuk mund të ju garantojmë”, tha Mustafa.

Në takimin e fundit, të dyja palët ishin pajtuar për intensifikim të takimeve për të arritur sa më parë marrëveshjen për bashkëqeverisje./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…