Home Lajme Haradinaj tregon pse garoi në pompa më kadetin e FSK’së nga Shqipëria

Haradinaj tregon pse garoi në pompa më kadetin e FSK’së nga Shqipëria

1 min read
0
0
39
kujtesa

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj T7, ka treguar pse sot garoi në pompa me kadetin e Forcës së Sigurisë së Kosovës nga Shqipëria që rezultoj të jetë edhe boksier.

Në pyetjen nga Karato për kryeministrin Haradinaj se pse sot bëri pompa me kadetët e FSK’së, Haradinaj është përgjigjur duke thënë se bëri pompa për qejf.

“Bëj pompa për qejf. Nuk është i padijshëm ai që merr vendime të luftojë për liri”, është shprehur Haradinaj.

Haradinaj tregoi se si ndodhi ngjarja me kadetin që garoi në pompa.

“Ai kadeti që bëra pompa me të, është kadet nga Shqipëria. Dëgjova se është boksier dhe për shkak se ishte edhe nga Shqipëria, e ftova të garojmë në pompa”, ka thënë Haradinaj.

Tutje, kryeministri tregoi se çdo vitë nga Shqipëria pranohen kadet në akademinë ushtarake të FSK’së.

“Çdo vit në akademinë ushtarake të FSK’së, pranohen kadetë të rinj nga Shqipëria”, shtoi Haradinaj.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…