Home Showbiz Ushtrime të thjeshta për dobësim

Ushtrime të thjeshta për dobësim

1 min read
0
0
50
kujtesa

Mësoni ushtrimet themelore të jogës për humbje të indit yndyror në bel, muskuj më të fortë të barkut dhe të vitheve

Ky set i shkurtër është kombinim i mirë për qëndrueshmëri dhe forcim të kërdhokullave, transmeton Telegrafi.

Instruktori në këtë video-xhirim nuk përgjigjet për lëndimet e mundshme gjatë ekzekutimit të ushtrimeve, nuk rekomandon t’i bëni ushtrimet nëse para pak kohësh jeni operuar apo keni shëndet më të dobët.

Ushtroni deri në kufij të mundësive dhe fleksibilitetit, pa lëvizje të vrullshme.

Ushtrimet janë të përshtatshme për personat e rritur, të cilët dëshirojnë të djegin kaloritë e tepërta. Me atë rast do të forconi trupin, do të dukeni dhe ndiheni shëndetshëm.

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…