Home Sport Ansu Fati me golin ndaj Interit futet në histori të Ligës së Kampionëve

Ansu Fati me golin ndaj Interit futet në histori të Ligës së Kampionëve

2 min read
0
0
45
kujtesa

Ansu Fati  (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Ansu Fati (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë. 

Vetëm disa minuta para se të mbyllej ndeshja, ku rezultati ishte 1-1, Fati e gjeti këndin e poshtëm të majtë të portës së Samir Handanovic.

Fati e theu një rekord të mbajtur më parë nga Peter Ofori-Quaye, i cili shënoi për Olympiacosin në moshën 17 vjeç dhe 194 ditë në vitin 1997.

Ansu Fati (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Carles Perez e hapi ndeshjen, ndërsa Inter barazoi me Romelu Lukakun, ku të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Goli i Fati erdhi në minutën e 85-të që ia solli fitoren Barcelonës.

BT Media@BTVideoClips

?

| #InterBarça | Ansu Fati’s amazing goal against Inter Milan!1,6771:51 PM – Dec 10, 2019Twitter Ads info and privacy522 people are talking about this

Barcelona përfundoi si lider i e Grupit F me 13 pikë.

Barcelona a ka zgjatur Fatit kontratën deri në vitin 2022 me një klauzolë lëshimi prej 170 milionë euro. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…