Home Sport Miqësorja me Suedinë: Kosova me disa mungesa

Miqësorja me Suedinë: Kosova me disa mungesa

1 min read
0
0
34
kujtesa
(Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

(Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Menaxheri i kombëtares Bajram Shala edhe ndihmës selektori Muharrem Sahiti, janë paraqitur në konferencë për media.

Ata kanë folur për ndeshjen me Suedinë dhe mundësinë.

“Ndeshja është jashtë kalendarit të FIFA-s dhe lojtarët kryesorë do të mungojnë”.

(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

“Jemi duke biseduar me disa lojtarë të Kosovës të cilët gjenden në Skandinavi për të luajtur në këtë ndeshje”.

“E para nuk është datë e UEFA dhe vështirë është të grumbullohen lojtarët e grupit A por jemi duke bisedua me disa lojtarë që i kemi në shtetet skandinave dhe këto ditë po presim se cili lojtar do të na bashkohet nga jashtë”.

“Herolind Shala pritet që të vijë”. ka thënë Sahiti. /Gazeta Sheshi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…