Home Sport Formacionet e mundshme: Inter – Barcelona, dy skuadrat me mungesa të mëdha

Formacionet e mundshme: Inter – Barcelona, dy skuadrat me mungesa të mëdha

2 min read
0
0
46
kujtesa

Interi do të jetë nikoqir i Barcelonës në ndeshjen që zhvillohet sot në kuadër të Ligës së kampionëve.

Nerazzurët do t’i mirëpresin Blaugranasit në Giussepe Meazza, në ndeshjen që fillon nga ora 21:00, e që është e dyta përballje mes tyre në kuadër të fazës së grupeve.

Inter për këtë takim nuk do të mund të llogaris në shërbimet e lojtarëve si, Nicolo Barella, Alexis Sanchez, Stefano Sensi dhe Gagliardini, që janë të lënduar, derisa Antonio Candrea dhe Kwado Asamoah janë në dilema.

Inter@Inter

?
⚽️
?
⏰
?
?
⚫️
?

Matchday
#InterBarça
@ChampionsLeague
21:00 CET
Stadio Giuseppe Meazza
Scopri come raggiungerci http://moovit.me/stadio_Meazza #FORZAINTER #UCL

View image on Twitter

91712:00 AM – Dec 10, 2019Twitter Ads info and privacy205 people are talking about this

Në anën tjetër, Barcelona do të jetë pa Jordi Alban, Arthur Melon, Ousmane Dembelen dhe Nelson Semedon që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Lionel Messi, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, nuk janë ftuar për këtë takim.

Barcelona është lider i Grupit F me 11 pikë dhe tashmë e ka siguruar kualifikim, gjersa Interi dhe Bourssia Dortmund kanë nga 11 pikë, me Slavia Pragën që ka vetëm dy.

Formacioni i mundshëm i Interit: Handanovic; Godín, Skriniar, de Vrij; Lazaro. Valero, Brozovic, Vecino, D’Ambrosio; Lukaku, Martinez.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës: Neto; Wague, Araujo, Umtiti, Firpo; Vidal, Busquets, Alena; Perez, Griezmann, Fati. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…